Hej w Nowym Roku!

 

Większość z początkiem Nowego Roku wyznacza sobie nowe cele, postanowienia czy też wyzwania.

Ja również postanawiam więcej pisać, systematyczniej i coraz lepiej. Mam nadzieję, że realizacja tego nie spełznie na czczych deklaracjach. Mam też taki plan, aby na blogu zacząć pokazywać również swoje stylizacje.

Dzisiaj trochę o karnawałowych trendach. Karnawał będzie trwał 39 dni, a w tym 6 weekendów. Okazji do zabawy jest więc wiele, a nic tak nie podnosi pewności siebie, jak dobrze dobrana kreacja.

W tym sezonie stawiamy na błysk. Cekinowe sukienki mienią się różnymi kolorami. Moje dwie nowe zdobycze są w kolorze pięknej zieleni i srebra. W celu zaczerpnięcia inspiracji warto sięgnąć do Oscara de la Renty, Michaela Korsa czy Saint Laurent. Pięknych sukienek warto szukać w sieciówkach, tym bardziej, że trwa właśnie okres wyprzedaży. Można też zajrzeć do szafy swojej mamy czy babci, ponieważ tam na pewno znajdziemy coś, co się mieni, świeci: cekinowa marynarka, błyszcząca torebeczka.

Dla niektórych ulubioną modową dewizą jest „ black is new black”. W trakcie karnawału można poszaleć z czernią, ale może warto wyjść trochę dalej niż klasyczna mała czarna. Na topie są kreacje z asymetrycznym rękawem, mocnymi ramionami i seksownymi wycięciami, sukienki z aksamitu oraz takie, które na ciele wyglądają jak materiałowe tatuaże (naked dresses).

Dla mniej odważnych bądź też bardziej powściągliwych jest wersja stosowana. W takiej stylizacji „kropkę nad i” stanowi metaliczna spódnica lub spodnie. Można też zdecydować się na bling bling górą. Topy, marynarki czy kurtki mają w karnawale imprezowy charakter, a do pary wystarczą im czarne, wąskie spodnie.

Oczywiście, nic tak świetnie nie dopełnia imprezowej kreacji, jak dodatki. W karnawale liczy się mocny akcent. Buty mają być na wysoki połysk, a torebki bogato zdobione. Brokatowe czy metaliczne botki to opcja dla tych kobiet, które cenią sobie wygodę i wizja przetańczenia w nich całej nocy nie stanowi niewyobrażalnego wyzwania. Ja poluję na botki w kolorze fioletowym, które lansowane są przez Chiarę Ferragni.

 

Na koniec życzę Wam, abyście nie bali się marzyć, znajdowali sens w codziennej egzystencji oraz czerpali z życia pełnymi garściami. :*