DRESOWE LOVE

Dres w latach 90-tych był w Polsce znakiem rozpoznawczym handlarza na bazarze, a później stał się nieodłącznym atrybutem nowobogackich mężczyzn, którzy prowadzili podejrzane interesy. Dres z kreszu nie budził wtedy pozytywnych skojarzeń.

c7af318968_po_co_dresiarz_idzie_do_lasu_ 

Jednak dresowa tkanina przeszła ewolucję i okazało się, że może być wyznacznikiem stylu. Można powiedzieć, że dawny symbol obciachu wszedł do mainstreamu. Trend „haute casual” wygrał stanowczo z haute counture. Dzięki temu modnie może znaczyć i wygodnie. Nonszalancki i luźny styl zyskał rzesze fanów i fanek. Niektórzy twierdzą, że szara tkanina to manifest stylowości, osobowości, a nawet miejskości.

20130821_202612

Dres to już nie synonim obciachu, bezguścia i braku stylu. Dresowa dzianina jest wyrafinowana, modna, a przede wszystkim praktyczna. Wielcy kreatorzy mody od kilku sezonów proponują nam ubrania nie na wybieg, ale na ulicę. Czyli takie, w których bez obaw można pojawić się na imprezie, pójść na śniadanie w urokliwej knajpce i jeszcze zabłysnąć na randce. Na ulicach wielkich miast częściej można spotkać dziewczynę w luźnym dresie niż taką, która wygląda rodem jak z serialu” Plotkara”. Dodam tylko, że jestem wielką fanką stylu Blair i Sereny <3

bde965b4cea37484add457a205c78c1c

  A może zaprojektowanie dresowej kreacji jest wygodne i proste? Zaprojektowanie marynarki czy też sukienki z jedwabiu wymaga ogromnej wiedzy konstrukcyjnej i umiejętności ponadprzeciętnych. Uszycie spodni na gumkę nie jest skomplikowane, stąd każdy może dziś stać się projektantem Dres nie budzi już pejoratywnych konotacji. Jest to wyraz nonszalancji i znajomości trendów. A może prawdziwych z krwi i kości dresiarzy już nie ma? Okazuje się, że niedawny element naszej polskości stał się reliktem z przeszłości.

Dresy-gwiazdy